Etlik Pizza
Pizza’nın hangi ülkeye ait bir yiyecek olduğu hala tartışılan bir konu. Ancak bu sorunun kesin ve net bir cevabı bulunmuyor. Her ülkenin ve hatta her semtin kendisine ait pizza lezzetleri ve tarifleri bulunduğu için pizza artık bütün dünyanın kabul ettiği bir yiyecek haline gelmiş durumda. Ülkemizde ise Ankara Etlik pizza konusunda en popüler adresler arasında yer alıyor. Etlik semtinin eşsiz güzelliğini yaşarken keyifli ve uygun fiyatlı bir yemek yemek istiyorsanız semtte yer alan pizzacıları ziyaret edebilirsiniz.

Kişisel zevkinize göre istediğiniz malzemelerden özel olarak hazırlatabileceğiniz lezzetli pizzaları dilerseniz hazır olarak yapılan çeşitlerden de seçebilirsiniz. Özellikle Ankara bölgesinde İtalyan pizzaları oldukça lezzetli bir şekilde yapılabiliyor. Pizza salonlarının kaliteli hizmet verip vermediklerini anlayabilmek için ise pizzalar konusunda biraz araştırma yapmanız gerekebiliyor.

Ankara Etlik pizza salonları arasında kaliteli ve lezzetli pizzalar hazırlayanlar kadar aynı zamanda bilinçsiz şekilde pizza hazırlayan salonlar da yer aldığı için dikkatli bir şekilde seçim yapmanız gerekiyor. Pizzanın lezzetli ve sağlıklı şekilde hazırlandığını anlayabilmek için ilk olarak pizzanın dış görünümüne bakmanız gerekiyor. Pizza üzerine konulan malzemelerin eşit boyutlarda olması ve hamur üzerine eşit şekilde dağıtılmış olması pizzanın ilk izleniminin olumlu olduğunu işaret eder.

Pizza Peyniri ve Hamuru Nasıl Olmalı?
Malzemelerin ve dış görünümün lezzetli gözükmesinden sonra dikkat edilecek en temel nokta pizza peyniridir. Bir pizzayı daha lezzetli bir hale getiren en önemli malzemele pizzanın yapımında kullanılan peynirdir. Kullanılan peynirin çeşidine göre pizzanın kalitesi ortaya çıkmaya başlar. Peynirli kısımları çektiğiniz zaman hafif şekilde uzayan ancak sakız kıvamında olmayan pizzaları afiyetle yiyebilirsiniz.

Pizzanın hamuru ise genel tadını ve görüntüsü veren malzemelerdendir. Pizza hamurunun usta eller tarafından açılması ve yeterli miktarda pişirilmiş olması önemlidir. Alt kısımları aşırı yanmış olan pizza hamurları, pizzaya acı bir tat vereceği için hamurun alt kısımlarını kontrol etmeniz gerekiyor. Hamurun uç kısımlarını da isteğinize göre çeşitli malzemeler ile donatarak daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca pizza salonlarını seçerken tatlı menüsüne sahip olanlarını da tercih ederseniz yemeklerinizden daha keyifli kalkabilirsiniz.